PRZEGLĄDY

 

SERWIS KONCENTRATORÓW TLENU WARSZAWA 

Posiadamy własny serwis w Warszawie. Wykonujemy naprawy oraz przeglądy okresowe z wymianą filtrów. Stosowane przez nas filtry są europejskiej produkcji. Przestrzegamy przed chińskimi zamiennikami, w których często materiał filtrujący jest przerywany. Co skutkuje natychmiastowym uszkodzeniem najdroższych elementów aparatu (kompresora oraz sit molekularnych). Przez złą filtracje mikrocząstki, które się przedostaną uszkodzą sito molekularne poprzez zatkanie.
Przegląd koncentratora tlenu to nie tylko wymiana filtrów a szereg czynność: sprawdzenie koncentracji tlenu, sprawdzenie szczelności zaworów, kalibracja przepływu, test elektryczny. Wiele serwisów stosuje nieodpowiednie modele filtrów co skutkuje głośną pracą aparatu.
Przegląd można dokonać w naszym stacjonarnym punkcie lub istnieje możliwość dojazdu serwisanta pod wskazany adres na terenie warszawy. W pozostałych przypadkach na terenie kraju odbieramy aparaty ze wskazanego adresu firmą kurierską.

W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt tel. 666 884 651

 

Filtry a żywotność koncentratora tlenu

Poniżej prezentujemy zdjęcie zamiennika filtra powietrza chińskiego producenta do koncentratora tlenu Krober O2/OXY 6000. Nowe filtry (zamienniki) na wierzchołkach mają pęknięty materiałem filtrujący  przez co w zasadzie od początku dostają się zanieczyszczenia do wnętrza aparatu skracając jego żywotność . Jak widzą Państwo na Zdjęciu nr 1 filtr został całkowicie zatkany a następnie przerwany. Bród w tym momencie przedostaje się do kompresora i sit molekularnych powodując kosztowną awarie (Zdjęcie nr 2). Filtr stosowany przez nasz serwis znajduje się na Zdjęciu nr 3 na górze. Dzięki znacznie większej powierzchni filtrującej filtr zatka się ale nie spowoduje uszkodzeń aparatu.

Zdjęcie nr 1. Plastikowy filtr powietrza do OXY - zamiennik

Zdjęcie nr 2. Plastikowy filtr powietrza do OXY - zamiennik

Zdjęcie nr 3. Porównanie filtrów do OXY. Na górze filtr stosowany przez nasz serwis

Po lewej stronie na zdjęciu nr 4 filtr do koncentratora tlenu Devilbiss  stosowany w naszym serwisie. Stosując chiński zamiennik (po prawej) aparat pracuje znacznie głośniej. Zamiennik posiada mniejszą powierzchnie filtracji.

Na zdjęciu nr 5 po lewej stronie widzimy inny chiński zamiennik filtra do koncentratora tlenu. Znacznie większe odstępy pomiędzy materiałem filtrującym w porównaniu do filtra oryginalnego. Przez duże odstępy podróbka nie jest na tyle mocna przez co doszło do złamania materiału filtrującego po rogach.

Zdjęcie nr 4. Filtr powietrza do Devilbissa

Zdjęcie nr 5. Filtr powietrza do Devilbissa

Na zdjęciu nr 6 widzimy filtr powietrza do koncentratora EverFlo (na samym dole) i zamienniki. Różnica pomiędzy nimi jest w kolorze pierwszej warstwy. W naszym  filtrze gąbka jest biała przez co możemy w łatwy sposób ocenić czy filtr wymaga wymiany. W przypadku zamienników gąbka jest czarna nie widzimy zabrudzenia przez co narażamy aparat na wystąpienie awarii.

Zdjęcie nr 6. Porównanie filtrów do koncentratora tlenu EverFlo