Przenośne koncentratory tlenu

przenosny   

Przenośny koncentrator tlenu - butla z tlenem - tlen inhalacyjny

Przenośny koncentrator tlenu działa na identycznej zasadzie jak stacjonarne koncentratory tlenu. Różnicą pomiędzy urządzeniami jest sposób podawania tlenu. W przenośnych koncentratorach tlenu jest podawanie pulsacyjne przy wdechu, lub przy większych aparatach stały przepływ do 3 l/min. Przenośny koncentrator jest zasilany bateryjnie ( nawet do około 20 godzin pracy na baterii ), może być zasilany z gniazdka 230V lub gniazda zapalniczki samochodowej. Przenośne koncentratory tlenu są najlepszym rozwiązaniem gdy potrzebujemy tlenu na spacerze, wakacjach czy wizycie u lekarza. Przewagą jest fakt, że tlen się nie kończy ewentualnie aparat trzeba podłączyć do prądu.
Butla z tlenem medycznym. Butla działa na zasadzie sprężonego tlenu. Wadami butli jest to, że w środku jest ograniczona ilość tlenu. Przy zastosowaniu specjalnych reduktorów pulsacyjnych z butli można korzystać maksymalnie do 12 godzin. Po wykorzystaniu tlenu medycznego z butli należy ją oddać do napełnienia. Butla tlenowa jest idealnym rozwiązaniem jako zapasowe źródło tlenu w razie awarii koncentratora stacjonarnego lub częstych awarii i przerw w dostawie energii elektrycznej.
Tlen inhalacyjny w puszcze. Najmniej efektywne rozwiązanie. Nie sprawdzi się  gdy potrzebujemy ciągłego dostarczania tlenu. Możemy znaleźć informację, że w takiej puszce znajduje się około 80 wdechów to daje około 4 minuty oddychania.

 

KOSZT WYPOŻYCZENIA OD 300 ZŁ / MIESIĄC
KOSZT WYPOŻYCZENIA 150 ZŁ / TYDZIEŃ

W naszej ofercie posiadamy aparaty o wadzę
od 2 do 8,5 kilograma.

Regulacja przepływu
od 0,5 do 9 l/min w zależności od modelu.

Aparaty które wypożyczamy są zachodniej produkcji,
stężenie tlenu powyżej 90% tak jak w aparatach stacjonarnych.

U nas mogą Państwo wypożyczyć takie aparaty jak:
Airsep Live Style,
Airsep FreeStyle 3,
Airsep FreeStyle 5 ,
Invacare XPO,
Invacare Solo,
Inogen One G1,
Inogen One G2,
Sequal Eclipse 1,2,3,
Devilbiss iGO,
Life Choice.
W ramach testów przed zakupem możliwość wypożyczenia modelu
Inogen One G3 i GCE Zen-O

Nie pobieramy kaucji. Na terenie województwa mazowieckiego możliwy dojazd do pacjenta wraz z instalacją.